Kardiologinė (širdies) ištyrimo programa

95,00 

Tyrimai:

  1. Aterogeniškumo indeksas
  2. Bendras hematologinis tyrimas
  3. Cholesterolis
  4. Didelio jautrumo CRB
  5. DTL cholesterolis
  6. Gliukozė
  7. Homocisteinas
  8. Kalis
  9. Kreatininas
  10. Glomerulų filtracijos greitis eGFR (CKD-EPI)
  11. Magnis
  12. MTL Cholesterolis
  13. Ne DTL cholesterolis
  14. Natris
  15. Tirotropinas (TTH)
  16. Triacilgliceroliai
Kategorija:

Širdies ir kraujagyslių ligos karaliauja, bet jų baimė sveikatos nepridės. Geriau nelaukti, kol suskaus krūtinę – tuomet širdies liga paprastai jau būna pažengusi. Dar labiau uždelsus gali tekti saujomis gerti vaistus ar net gultis ant operacinio stalo.

Kardiologinė programa padeda įvertinti širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, miokardo infarkto ar galvos smegenų insulto riziką. Taip pat ištiriami pagrindiniai elektrolitai, kurie būtini sklandžiam širdies darbui.

Savo širdimi reguliariai rūpintis labai svarbu net ir jauniems žmonėms, todėl patariama išsitirti sulaukus 20 metų amžiaus. Sulaukus 30 metų amžiaus rekomenduojama išsitirti kasmet. Ypač reikia susirūpinti, jei pajuntamas bendras silpnumas, dūstama dirbant fizinį darbą, jaučiami širdies permušimai, skausmą krūtinės srityje, esant aukštam kraujospūdžiui ir kt.

Pagrindinė širdies ir kraujagyslių ligų priežastis – aterosklerozė. Ji gali prasidėti jaunystėje ir daug metų tyliai progresuoti. Daugiausia žmonių miršta nuo aterosklerozės komplikacijų: infarkto, insulto, širdies nepakankamumo ir kt. Specialistai tvirtina: net 63 proc. vyrų ir 52 proc. moterų aterosklerozė pasireiškia be jokių išankstinių simptomų.